31 Mart 2013 Pazar

Cevizli Salça Kavurmalı Krep Dürüm


Malezemeler: Krep için :
*2 yumurta *2 su bardağı un * 1 su bardağı süt * ı su bardağı su * Tuz Salça Kavurması için * 3 yemek kaşığı domates salçası * Yarım çaybardaüı sızma zeytinyağ * 1 tatlı kaşığı kurunane * 1 tatlı kaşığı kekik * 2 yemek kaşığı çekilmiş ceviz * 3-4 dal taze nane Ek olarak ; tam yağlı beyaz peynir. Krep yapımı: Krep malzemelerini iyice çırparak ısıttığımız tavaya herseferinde birer kepçe dökerek kreplerimizi hazırlıyoruz. Bu ölçülerle 5 adet krep çıkıyor. Salça için : Yarım çay bardağı yağımızı ısıtıp ,içine salçamızı atarak kavuruyoruz. Kokusu çıkınca içine nane, kekik ve cevizi ve tuzu ekleyerek karıştırarak 2 dakika daha pişiriyor ve altını kapatıyoruz. Kreplerden birini alarak bir ucuna cevizli salçamızdan sürüyoruz. Üzerine arzuya göre bir yemek kaşığı ceviz gezdiriyoruz. Diğer ucuna da beyaz peyniri koyuyoruz. İçine taze nane de koyarak dürüm yapıyoruz. Afiyet olsun.

EMSAN TENCERE VE PHILIPS ELEKTRİK SÜPÜRGESİ

İndirimlerden faydalanarak SihirliTencere tencerelerini yeniledi !!! Seramik tabanlı tencere ve tava arayışım Esse'de başladı ve Emsan'da son buldu. Aslında aşağı yukarı aynı fiyattalar mağazalarda. Sadece adet ve malzemeleri farklı. Kimisinde çelik üzerine seramik kaplama, kimisinde alüminyum. Alüminyum malum, bir çok hastalığın tetikleyicisi olarak biliniyor, ben de bu yüzden Emsan'dakileri tercih ederek çelik üzerine seramik kaplamalı tencerelerimi aldım. 2 tencere ve 2 tava 250 TL. Tabiiki Emsan'ın taa annelerimizden-anneannelerimizden kalan bir marka olması, dayanıklı olması ve benim de 18 yıldır kullandığım Emsan çelik tencerelerimin hala taş gibi olması da seçimimde büyük etkendi. Bir uğrayın derim. Evet gelelim süpürgeye...Malum evimizde gittikçe büyüyen bir Oscar'ımız var. Ve tam bir aydır tüy döküyor. Canımıza tak etti desem yeridir. Sabah akşam ev süpürmekten kollarımız bitti artık. Evdeki süpürgemizin yerine hem daha sessiz hem de daha güçlü bir süpürge aramaya başladık. Tüyleri girdikleri her yerden toplayacak bir şey...Önce mağazalara sonra da herseyburada.com'a baktık. En sonunda hakkında çok iyi yorumlar okuduğumuz Philips'te karar kaldık. Doğru bir seçim yapmışız, minimum seviyede bile çok güçlü bir çekişi var, daha sessiz, ve en önemlisi belki de, kordonu oldukça uzun, bir kaç odayı priz değiştirmeden temizleyebiliyorum. Hem Emsan'ın tencerelerini , hem de Philips süpürgeyi ihtiyacı olan tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum.

AMMAN

                Amman, Ürdün'ün başkenti ve kesinlikle çok farklı bir şehir. Düzensiz bir yapısı var, trafik karışık, sokaklar çok kalab...